Bůh chodí po světě vždycky inkognito

Na knižních pultech je hromada motivační, komunikačních knih. Ani nevím proč se to na nás doslova tak valí. Doba je rychlá, lidi zastavte se křičí z každého knihkupectví. Mno což, pravda je to! Sama jsem dlouho chodila okolo všech těch titulů se Staříky, Šťastnými muži, kočkou Dallajlamy… až se to stalo. Nesla jsem si domů jednu z nich. Bůh chodí po světě vždycky inkognito.



Po přečtení prvních stran, kdy jsem byla sebevrahem zavedena na Eifelovku, jsem měla chuť knihu zavřít. Naštěstí moje nastavení přečíst všechno (včetně předmluvy, doslovu a poznámek pod čarou) mě hnalo dál. Pár dalších stránek jsem vskutku trpěla, ale pak to přišlo. Nemohla jsem se odtrhnout. Jasně sebevrah neskočil, naopak převrátil se mu díky cizinci život naruby. Díky cizinci, který mu zachránil život, ale taky zrušil jeho původní zóny, stavy a zvyky.
Ten cizinec ukázal tomu bláznovi, který chtěl skočit jinou odvahu. Odvahu nebát se být sám sebou. Naučil ho prosazovat se, nestydět se za své zlozvyky a bojovat, tam kde je potřeba.

Hromadu slov a výborných postřehů jak pro život samotný, tak pro komunikaci s kýmkoli jsem si odnesla. Směšné třeba taková teorie akce - reakce nebo Newtonův zákon platící v komunikaci mě uchvátily a já si až teď uvědomuji, že je nevědomky používám. V knize mám dopisováno a podtrženo kvanta slov. Takže vám jí nepůjčím, stala se tak příliš osobní záležitostí :-)

A jestli mě něco na knize naštvalo? Naštvalo, dokonce jsem měla chuť jít a hodit jí do koše! Příšerně mě naštval takový “americký” konec, jak z lacinýho filmu. Konec knihy, resp. rozuzlení příběhu mi vůbec nekáplo do noty :-/

Ptáte se mě jestli si jí máte koupit? Jooo! I přes ten konec, je to kniha která mě v poslední době skutečně dala jiný pohled. Něco málo z ní jsem se naučila a něco mi pří ní říkalo i “Ahááá”. Takže ano, myslím, že pokud chcete získat pohled na sebe a změnit třeba jen vlastní komunikaci - vyrazte do knihkupectví ;-)

Gounelle, Laurent: Bůh chodí po světě vždycky inkognito. 1.vydání. Nakladatelství Rybka Publishers, 2010. 

Komentáře